Auto Inspektor

Masz pytanie?

Czekamy na Twój telefon

720 024 024

Inspekcja podstawowa

Weryfikacja i rozkodowanie VIN, ocena stanu nadwozia, wnętrza, stanu technicznego

Inspekcja rozszerzona

Rozszerzona wersja inspekcji podstawowej zawierająca jazdę próbną oraz szczegółowe dane techniczne

Diagnostyka komputerowa

Skanowanie komputera pokładowego samochodu specjalistycznym diagnoskopem

Jak kupić używany samochód?

Z naszą firmą kupno używanego samochodu odbywa się błyskawicznie. Pomożemy zminimalizować ryzyko kupna używanego auta do minimum. To zazwyczaj poważna decyzja, której skutki możesz odczuwać przez wiele kolejnych lat. Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę i jak kupić używany samochód oraz sprawdzimy dokumentację techniczną pojazdu, byś mógł w pełni cieszyć się z użytkowania zakupionego auta. Podejmując złą decyzję możesz popaść w poważną spiralę wydatków. Wybierz mądrze!

Kupno używanego samochodu - na co zwrócić uwagę

Zasada 1

Dokładne sprawdzenie przeszłości samochodu pod kątem wypadków. Aż 95% aut sprowadzonych z zagranicy to auta, które miały mniejszą lub większą kolizję. Oczywiście w ogłoszeniu mało kto się do tego przyznaje.

Zasada 2

W Polsce kupisz taniej takie samo auto bezwypadkowe niż za granicą.

Zasada 3

Nie pytaj o wady auta, gdyż oczywistym jest, że żaden sprzedawca nie opowie Ci o nich obszernie i szczerze. Liczy się przecież jak najwyższa cena!

Zasada 4

Kupując używane auto odstaw na bok emocje i uczucia. Najlepiej wybrać się na zakupy z osobą, która zna się na rzeczy i wie na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu. Sporządź umowę przedwstępną (wzór tutaj), sprawdzając wcześniej dane osoby z dowodu osobistego. Właściciel zawsze musi być obecny przy takiej transakcji. Możesz oczywiście skorzystać z naszej usługi - masz pewność, że fachowo dokonamy czynności, które pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji, ponieważ doskonale wiemy jak kupić używany samochód.

Zasada 5

Informacje w ogłoszeniach są zazwyczaj „prze kolorowane”. Najlepiej jak sam wszystko sprawdzisz i dokonasz jazdy próbnej. Co mogą kryć w sobie podstawowe informacje:

  • Bezwypadkowy to zazwyczaj kłamstwo i możemy być pewni, że naprawa była zrobiona tanim kosztem, czego dowiemy się dopiero po zakupie i użytkowaniu.
  • Serwisowany w ASO to zazwyczaj wpis sprzed kilku lat i często dokonany przez pierwszego właściciela. Książka serwisowa nierzadko jest „ulepszana”, dlatego należy dokładnie ją przejrzeć.
  • Pierwszy właściciel - oznacza zazwyczaj pierwszego właściciela, ale w Polsce.
  • Stan idealny przecież każdy wie, że ideałów nie ma. Nie wystarczy przecież starannie wypolerowany lakier i wyprane wnętrze. Auto może być świetnie przygotowane z zewnątrz a technicznie można mu wiele zarzucić.
  • Nie wymaga nakładów – zapewne do czasu pierwszej wizyty u mechanika. Dopiero tam wychodzi na jaw, że czeka Cię kapitalny remont auta.
  • 100% oryginalny przebieg – to jedno z najczęstszych kłamstw. Nierzadko przebieg rzeczywisty jest 2 a nawet 3 razy większy.
Zasada 6

Sieć Internet jest Twoim największym powiernikiem. Możesz tam sprawdzić dokumenty oraz wszelkie inne potrzebne informacje. Z pomocą udostępniamy Ci do dyspozycji VIN-dekodera.

Zasada 7

Gdy dokonasz już właściwego i przemyślanego zakupu, musisz pojazd zarejestrować. Przygotuj więc następujące dokumenty: umowa, która zawsze podpisywana jest przez osobę widniejącą w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto: dowód rejestracyjny, książka pojazdu, jeśli samochód został wyprodukowany po 1999 roku oraz ważne ubezpieczenie OC.

  • Umowa kupna/sprzedaży podpisana przez właściciela (osoba widniejąca w dowodzie rejestracyjnym).
  • Dowód rejestracyjny.
  • Książka pojazdu (dla pojazdów wyprodukowanych po 1999 roku).
  • Ważne ubezpieczenie OC.
Przydatne formularze do pobrania
Porównaj usługi / Ceny
Porównaj rodzaje inspekcji lub skompletuj niestandardowe zamówienie
Diagnostyka komputerowa
Diagnostyka komputerowa pozwala sprawdzić stan wszystkich systemów znajdujących się w samochodzie
Przydatne informacje
Kupno używanego auta to poważna decyzja, ponieważ samochód będzie Ci służył przez kilka lat
Regulamin
Regulamin świadczenia usług związanych z inspekcją pojazdów mechanicznych.

Warto wiedzieć