Auto Inspektor

Masz pytanie?

Czekamy na Twój telefon

720 024 024

Inspekcja podstawowa

Weryfikacja i rozkodowanie VIN, ocena stanu nadwozia, wnętrza, stanu technicznego

Inspekcja rozszerzona

Rozszerzona wersja inspekcji podstawowej zawierająca jazdę próbną oraz szczegółowe dane techniczne

Diagnostyka komputerowa

Skanowanie komputera pokładowego samochodu specjalistycznym diagnoskopem

FAQ - odpowiedzi na najczęstsze pytania

 1. Jak zamówić usługę?
 2. Na stronie startowej w prawym górnym rogu znajduje się zakładka Zamów\Kontakt Po kliknięciu w zakładkę otworzy się formularz w którym należy podać informacje na temat auta – w praktyce link do ogłoszenia i numer VIN pojazdu oraz dane kontaktowe zamawiającego. Na podstawie numeru VIN zweryfikujemy wstępnie auto – poszukamy negatywnych informacji, które dyskwalifikowałyby auto z zakupu już na tym etapie. Jeśli takich informacji nie będzie w odpowiedzi wyślemy link do szybkiej płatności internetowej.

 3. Jaki jest czas oczekiwania na sprawdzenie auta i raport?
 4. Zawsze staramy się wykonać inspekcję w ciągu jednego dnia od chwili otrzymania niezbędnych informacji i wpłaty. W 90% przypadków udaje nam się dotrzymać tego terminu, choć oczywiście nie wszystko zależy tylko od nas. Raport jest sporządzany w ciągu od jednej do kilku godzin od zakończenia inspekcji.

 5. Jaką mam gwarancję na rzetelne wykonane usługi?
 6. Raport ze sprawdzenia auta klient otrzymuje na piśmie. Informacje zawarte w pisemnym raporcie inspektor ilustruje zdjęciami. Informacje zawarte w raporcie zatem bardzo łatwo zweryfikować. Ponadto każdy nasz inspektor jest sprawdzany pod względem nieposzlakowanej opinii, a mimo to często zlecamy inspekcje kontrolne, aby zapewnić najwyższą jakość usług.

 7. Co w przypadku kiedy nie dojdzie do inspekcji?
 8. W przypadku kiedy nie dojdzie do inspekcji, bez względu na przyczynę, zwracamy pełną cenę usługi. Najczęściej jednak klienci zlecają inspekcję innego auta i wtedy środki są przekazywane na poczet nowego zlecenia.

 9. Czy mogę uczestniczyć podczas czynności sprawdzających?
 10. Tak, nie robimy z tym problemu, ale odradzamy taką osobistą asystę z trzech powodów. Po pierwsze rzetelne wykonanie inspekcji wymaga maksymalnego skupienia, koncentracji i spostrzegawczości. Asysta kupującego zadającego pytania, dzielącego się spostrzeżeniami, czy wręcz opowiadającego ciekawe historie z życia wzięte niestety rozprasza. Po drugie każde używane auto ma wady i zalety. Decyzję o zakupie najlepiej podejmować w zaciszu domowym po spokojnej analizie informacji zawartych w raporcie na temat wad i zalet rozważanego samochodu. Po trzecie przystępowanie do zakupu i negocjacji cenowych zaraz po inspekcji stawia kupującego w gorszej pozycji negocjacyjnej.

 11. Co obejmuje inspekcja?
 12. Sprawdzamy auto pod względem mechanicznym, blacharskim, elektrycznym oraz formalnym. Wykonamy pomiary grubości lakieru oraz szczegółowe oględziny elementów blacharskich w tym również pod kątem ewentualnej naprawy pod miernik. Sprawdzimy podwozie i zawieszenie, łącznie z odpowiednio przeprowadzoną jazdą próbną. Poza tym oczywiście wykonamy oględziny wnętrza ze sprawdzeniem działania elementów wyposażenia. Wisienką na torcie jest diagnostyka komputera pokładowego skanerem diagnostycznym. Przeskanujemy wszystkie sterowniki w poszukiwaniu błędów, modyfikacji zapisów np. przebiegu oraz odczytamy i przeanalizujemy parametry bieżące pracy silnika, skrzyni, sterowniki poduszek powietrznych itp. Tu porównasz ceny i zakres inspekcji.

 13. Kto wykonuje sprawdzenie samochodu przed zakupem?
 14. Starannie wyselekcjonowani, niezależni eksperci z branży motoryzacyjnej – rzeczoznawcy, mechanicy, likwidatorzy szkód, inżynierowie. Wszyscy spełniający warunki wykształcenia, doświadczenia, a przede wszystkim wiedzy. Selekcja do naszego grona jest najostrzejsza na rynku. Świadczą o tym liczne przypadki odrzucenia przez nas kandydatów, którzy znaleźli później zatrudnienie u naszej konkurencji. Nie jesteśmy największą firmą na rynku i nie mamy takich ambicji, dzięki temu zatrudniamy tylko najlepszych. Naszą ambicją jest bycie na topie jakości nie wielkości. Jesteśmy firmą niemal rodzinną, a nasza rodzina to pasjonaci i fachowcy.

Porównaj usługi / Ceny
Porównaj rodzaje inspekcji lub skompletuj niestandardowe zamówienie
Diagnostyka komputerowa
Diagnostyka komputerowa pozwala sprawdzić stan wszystkich systemów znajdujących się w samochodzie
Przydatne informacje
Kupno używanego auta to poważna decyzja, ponieważ samochód będzie Ci służył przez kilka lat
Regulamin
Regulamin świadczenia usług związanych z inspekcją pojazdów mechanicznych.

Warto wiedzieć